IEM Katowice 2022 – harmonogram zawodów. Kto, z kim i kiedy zagra w turnieju?

Strona główna » IEM Katowice 2022 – harmonogram zawodów. Kto, z kim i kiedy zagra w turnieju?
 Hot news 🔥

Foto: global-esports.news

Już dosłownie za moment rozpoczną się wielkie e-sportowe emocje w ramach turnieju Intel Extreme Masters Katowice 2022. W tym roku czekają nas potyczki w Counter-Strike: Global Offensive oraz StarCraft II, zobaczcie zatem, jak wygląda aktualny harmonogram tego wydarzenia, którego pierwsza faza rusza już 15 lutego.

Podobnie jak w ostatnich edycjach katowickich zawodów, tak i w tym roku cały turniej będzie podzielony na kilka etapów. Niektórzy zaczną swoje zmagania już we wtorek, 15 lutego, sprawdźmy zatem, jak wygląda aktualny harmonogram zmagań w CS:GO i StarCrafcie II.

Counter-Strike: Global Offensive

Foto: Valve

Eliminacje – 15-16 lutego

W pierwszej fazie rozgrywek CS:GO weźmie udział 16 zespołów, z których osiem awansuje do głównej fazy turnieju w Katowicach. Pierwsze potyczki zostaną rozegrane w formacie Best-of-1, z kolei kolejne starcia w formacie Best-of-3 (czyli do dwóch wygranych). Aktualny harmonogram wygląda następująco:

 • Ninja in Pyjamas – Wisła All in! Games Kraków – 15 lutego, godz. 11.00
 • Copenhagen Flames – Fnatic, 15 lutego, godz. 11:00
 • Godsent – Mouz – 15 lutego, godz. 11:00
 • Sprout – FaZe Clan – 15 lutego, godz. 12:15
 • OG – Renegades – 15 lutego, godz. 12:40
 • ENCE – Entropiq – 15 lutego, godz. 12:40
 • BIG – Moviestar Riders – 15 lutego, godz. 13:30
 • MIBR – Astralis – 15 lutego, godz. 14:20

Także 15 lutego zostaną rozegrane kolejne mecze w godz. 14:45, 16:00, 18:15 i 19:45 (x2). Pary, które zobaczymy w tych pojedynkach, zależą od wyników pierwszych meczów. Z kolei w środę, 16 lutego poznamy osiem zespołów kwalifikujących się do fazy grupowej. W środę mecze będą rozegrane o godz. 12:30 (x2), 16:00 (x2), 19:30 (x2).

Faza grupowa: 17-20 lutego

Foto: ESL Gaming/Intel Extreme Masters

Na tym etapie będziemy oglądać rywalizację 16 drużyn podzielonych na dwie grupy po osiem zespołów. Tu wszystkie mecze będą rozgrywane w formacie Best-of-3, a do finałowej drabinki awansują trzy najlepsze drużyny z każdej grupy. Oprócz ośmiu zespołów z kwalifikacji, w fazie grupowej udział mają zagwarantowane następujące ekipy:

 • Gambit Esports
 • Natus Vincere
 • G2 Esports
 • Heroic
 • Team Vitality
 • Virtus.Pro
 • Team Liquid
 • Furia

Finałowa faza play-off – 25-27 lutego

W ostatniej fazie turnieju zobaczymy sześć drużyn. Potyczki ćwierćfinałowe i półfinałowe zostaną rozegrane w formacie Best-of-3, a wielki finał w formacie Best-of-5, czyli do trzech zwycięstw. Najlepsza drużyna zgarnie puchar oraz nagrodę finansową w wysokości 400 tys. dol., czyli ok. 1,6 mln zł.

StarCraft II

Foto: Blizzard

Eliminacje – 23 lutego

W turnieju StarCrafta zagra w sumie 36 najlepszych graczy z całego świata. Dwudziestu z nich ma zagwarantowany udział w fazie grupowej, z kolei 16 zawodników weźmie udział w jednodniowych eliminacjach. Z tych 16 osób czterech graczy awansuje do fazy grupowej.

Faza grupowa – 24-25 lutego

W tej fazie czekają nas zmagania w czterech sześcioosobowych grupach w formacie każdy z każdym. Poszczególne pojedynki będą rozgrywane do dwóch zwycięstw (Best-fo-3), a do kolejnej rundy awansuje w sumie trzech najlepszych zawodników z każdej grupy. Zwycięzca grupy awansuje od razu do ćwierćfinałów.

Faza play-off – 26-27 lutego

Ostatnie dwa dni turnieju w StarCrafta II będą rywalizacją 12 graczy. Nie licząc finału w formacie Best-of-7, czyli do czterech zwycięstw, wszystkie pozostałe mecze będą rozgrywane w formacie Best-of-5, czeka nas zatem sporo ekscytujących zmagań. Najlepszy gracz otrzyma nagrodę finansową w wysokości aż 170 tys. dol., czyli prawie 600 tys. zł. Jest zatem o co się bić!

Źródło tekstu: https://www.komputerswiat.pl/gamezilla/artykuly/iem-katowice-2022-harmonogram-zawodow-kto-z-kim-i-kiedy-zagra-w-turnieju/l4f0fv5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualne mecze

Pozostałe mecze

Wbij na Arene

Hit enter to search or ESC to close