Rosyjskie organizacje wykluczone z ESL Pro League!

Strona główna » Rosyjskie organizacje wykluczone z ESL Pro League!
 Hot news 🔥

Firma ESL zadecydowała o wykluczeniu z nadchodzących rozgrywek ESL Pro League rosyjskie organizacje. Gracze mogą wystąpić pod pewnymi warunkami.

Jest to kolejny komunikat związany z wykluczeniem rosyjskich podmiotów z esportu. Wczoraj jako pierwsi odezwali się włodarze BLAST informując, że całkowicie odwołują kwalifikacje dla regionu CIS i nie zamierzają zapraszać żadnej rosyjskiej drużyny do nadchodzących wydarzeń. Kolejny był podmiot Elisa Esports, która skreśliła wyłącznie organizacje, pozwalając graczom ze wschodu reprezentować barwy organów z innych państw.

W środowy wieczór głos zabrała również firma ESL, będąca gigantem na scenie CS:GO. W świetle nadchodzących rozgrywek ESL Pro League poinformowano o wykluczeniu z nich organizacji Virtus.pro oraz Gambit, ale organizator nie chce karać samych graczy. Zawodnicy będą mogli wystąpić w lidze spełniając kilka warunków:

  • Nie będą reprezentować organizacji
  • Zmienią nazwę drużyny na neutralną
  • Nie założą koszulek meczowych
  • Nie będą reprezentować sponsorów organizacji

Warto dodać, że wczoraj Virtus.pro zagrożono dyskwalifikacją dywizji Doty 2 w turnieju Gamers Galaxy Invitational 2022. Organizacja wydała oficjalne oświadczenie wyrażając oburzenie takim zajściem oraz dodając „Nie ściągniemy naszych koszulek i nie zamierzamy ulegać takim naciskom”.  Z pewnością przyjdzie im jeszcze raz przemyśleć te słowa, bo wygląda na to, że obecnie jest to jedyny sposób na uczestniczenie w międzynarodowych rozgrywkach.

Źródło tekstu: https://esportnow.pl/csgo/rosyjskie-organizacje-wykluczone-z-esl-pro-league-gracze-moga-wystapic-spelniajac-pewne-warunki/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualne mecze

Pozostałe mecze

Wbij na Arene

Hit enter to search or ESC to close