Finał IEM Katowice 2022 z rekordową oglądalnością!

Strona główna » Finał IEM Katowice 2022 z rekordową oglądalnością!
 Hot news 🔥

Powrót kibiców CS:GO do katowickiego Spodka był bez wątpienia wielkim wydarzeniem. Tłumy dopingujące z wysokości trybun najlepsze zespoły na świecie świetnie wywiązały się z budowania atmosfery wielkiego esportowego święta. Ale dopisali również widzowie zgromadzeni na transmisjach.

IEM Katowice pobiło swój własny rekord

I to dopisali w stopniu znacznym. Jak bowiem wskazują wyliczenia serwisu Esports Charts, w szczytowym momencie wielki finał Intel Extreme Masters Katowice 2022 pomiędzy G2 Esports a FaZe Clanem oglądało 1,12 miliona osób! To rekordowy wynik jeżeli chodzi o imprezę Counter-Strike’a, która nie ma statusu Majora! Co znaczące, dotychczas największą liczbą osób, które jednocześnie oglądały stream, mógł pochwalić się IEM Katowice 2020 – wówczas peak wyniósł ok. 1 miliona widzów. Można więc mówić o znaczącym poprawieniu dotychczasowego rekordu, dzięki któremu IEM Katowice 2022 stał się też piątym pod względem „peak viewers” turniejem w całej historii sceny CS:GO, ustępując jedynie Majorom w Sztokholmie, Atlancie, Bostonie oraz Katowicach.

CS:GO Esports Charts
fot. Esports Charts

Przypomnijmy, że wielki finał IEM Katowice 2022 zakończył się po dwóch z pięciu zaplanowanych map. Bynajmniej jednak nie był to mecz jednostronny, bo FaZe pokonało G2 wynikiem 3:0 dopiero po wielu dogrywkach, których następstwem były aż 122 rozegrane rundy. Spory wkład w ten niewątpliwy sukces miał Helvijs „broky” Saukants, który w uznaniu swoich zasług otrzymał tytuł ESL Pro Tour DHL MVP, a podobnym wyróżnieniem uhonorował go również serwis HLTV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualne mecze

Pozostałe mecze

Wbij na Arene

Hit enter to search or ESC to close