Szczegóły kwalifikacji do Majora CS:GO ujawnione. Znamy m.in. daty i forma

Strona główna » Szczegóły kwalifikacji do Majora CS:GO ujawnione. Znamy m.in. daty i forma
 Hot news 🔥

Kilka dni temu świat obiegła informacja o tym, że to firma PGL zorganizuje pierwszego w 2022 roku Majora CS:GO, który odbędzie się w Belgii. Teraz rumuński organizator podał szczegółowe informacje na temat turniejów Regional Major Rankings, które wyłonią zespoły, jakie zagrają w maju w Antwerpii.

Valve zmienia system kwalifikacji na Majora

Nadchodzący Major niesie ze sobą sporo zmian w kwestii turniejów RMR i tego, kto będzie reprezentował dany region na mistrzostwach świata. Szybkie przypomnienie: w zeszłym roku zespoły zbierały punkty, grając w kilku turniejach regionalnych. Później tworzona była tabela i na jej podstawie przyznawane były miejsca na PGL Major Sztokholm. Valve postanowiło jednak zmienić ten system. Najciekawszą nowością jest niewątpliwie łączenie kilku regionów w jeden, a ze szczególnym zainteresowaniem patrzymy na Europę. Na podstawie wyników listopadowego Majora rozesłano bezpośrednie zaproszenia do turniejów Regional Major Rankings, które odbędą się 11-24 kwietnia. Każdy rozegrany zostanie w rumuńskim studio PGL w Bukareszcie.

Amerykański RMR

Pierwszym z nich będzie turniej amerykański, który rozegra się między 11 a 14 kwietnia. Tu 16 zespołów zarówno z północy jak i południa kontynentu walczyć będzie o sześć miejsc na Majorze. Jedyną zaproszoną ekipą z tego regionu jest FURIA Esports. Pozostałe drużyny muszą awansować poprzez jedną z czterech tur otwartych kwalifikacji. Te odbędą się już niedługo, bo 26-27 lutego oraz 5-6 marca. W południowej części kwalifikacji po cztery najlepsze zespoły dostaną się do głównej części. Na północy do dyspozycji jest siedem miejsc, z czego cztery do zdobycia w pierwszej turze i trzy w drugiej. Sam event RMR zostanie rozegrany w systemie szwajcarskim, a podział miejsc wygląda następująco:

  • 1. miejsce: status Legendy
  • 2-3. miejsce: status Challengera
  • 4-6. miejsce: status Contendera

Azjatycki RMR

W Azji sprawa ma się nieco prościej, bo zaledwie 4 ekipy zagrają w tym turnieju. Region podzielony został na 4 części: Chiny, Oceanię, Środkowy Wschód oraz Resztę Azji. Każdy z nich będzie miał osobne otwarte kwalifikacje, których triumfatorzy uzyskają awans na azjatyckie zawody RMR. Zaplanowano je na 15-16 kwietnia, a rozgrywki odbędą się w formacje GSL (drabinka podwójnej eliminacji). Dwa najlepsze kolektywy zdobędą status Contendera na Majorze w Antwerpii.

Europejski RMR

No i na koniec to, co najciekawsze. Wcześniej zarówno Europa jak i CIS (Wspólnota Niepodległych Państw) miały swoje oddzielne turnieje, ale teraz Valve postanowiło zrobić z tego jeden wielki region. Jest to niewątpliwie zła informacja dla polskich zespołów, którym o wiele trudniej będzie się dostać. Przejdźmy jednak do konkretów. Europa połączona ze wschodem z racji wielkości będzie mieć dwa eventy.

Europa A, bo tak nazywa się pierwszy z turniejów RMR dla naszego regionu, rywalizować będzie 17-20 kwietnia. Udział weźmie 16 ekip, a zaproszeni są obecni mistrzowie świata Natus Vincere oraz Heroic, Virtus.pro, Team Vitality, Copenhagen Flames, Astralis i ENCE. Pozostałe 9 drużyn dostanie się poprzez otwarte kwalifikacje. Sam RMR rozegrany zostanie przy użyciu systemu szwajcarskiego. Podział miejsc na Majorze dla Europy A wygląda następująco:

  • 1-4. miejsce: status Legendy
  • 5-6. miejsce: status Challengera
  • 7-8. miejsce: status Contendera

Zawody oznaczone jako Europa B rozegrają się 21-24 kwietnia i w nich również udział weźmie 16 drużyn. Zaproszenia powędrowały już do G2 Esports, Gambit Esports, Ninjas in Pyjamas, Entropiq, FaZe Clanu oraz MOUZ. Pozostałe 10 miejsc wypełnią formacje z otwartych kwalifikacji. Co ważne, przydział slotów na PGL Majorze w tym przypadku jest inny od Europy A:

  • 1-3. miejsce: status Legendy
  • 4-7. miejsce: status Challengera
  • 8. miejsce: status Contendera

Na oddzielny fragment artykułu zasługują otwarte kwalifikacje, gdyż te będą bardzo rozległe. Miejsc w europejskich RMR jest 19, a tur kwalifikacji będą cztery. Z pierwszych trzech awansuje po pięć zespołów: czterech półfinalistów oraz zespół z piątego miejsca. Ostatnie kwalifikacje mają do dyspozycji cztery miejsca w głównym turnieju. Pierwsza tura już 19-20 lutego, druga 26-27 lutego, trzecia 5-6 marca, a ostatnia 12-13 marca.

PGL jednocześnie przypomina, że wszyscy zawodnicy oraz osoby zaangażowane zarówno w turnieje RMR, jak i samego Majora muszą być w pełni zaszczepione. PGL Major Antwerp 2022 odbędzie się w dniach 9-22 maja, a jego pula nagród wyniesie milion dolarów.

Źródło: https://cybersport.pl/317934/szczegoly-kwalifikacji-do-majora-csgo-ujawnione-znamy-m-in-daty-i-format/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualne mecze

Pozostałe mecze

Wbij na Arene

Hit enter to search or ESC to close